عمل بلفاروپلاستی یا جراحی پلک

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک یکی از شایع ترین عمل های جراحی زیبایی است .در بلفاروپلاستی موقعیت پلک اصلاح می شود و با برداشتن پوست ، چربی و عضله اضافی ظاهر فرد بهتر و زیباتر می شود .

 با برداشتن پوست، چربی و عضله اضافی و اصلاح موقعیت پلک، باعث بهبود قابل توجهی در ظاهر فرد شده و قیافه ای جوانتر و سرحال تر به فرد می بخشد. عمل جراحی پلک بسیار ساده است و معمولا به صورت سرپایی انجام می شود . چشم ها مهم ترین عضو صورت هستند و نسبت به اعضای دیگر صورت تأثیر بیشتری در زیبا به نظر رسیدن چهره فرد دارند .

شل شدن ، از دست رفتن قوام پوست و بافت های نگه دارنده پلک ، پف پلک و آویزان شدن پوست ، افتادگی پلک می تواند انگیزه خوبی برای انجام بلفاروپلاستی یا جراحی پلک در فرد ایجاد کند . با این روش جراحی ایمن می توانید جوان سازی پوست خود را بدون هیچ گونه استرسی انجام دهید .

 بلفاروپلاستی یا جراحی پلک ازدوکلمه بلفارون و پلاست ساخته شده است و معنی آن ساختن پلک یا بازسازی آن می شود .همان طور که می دانید چشم یکی از تأثیر گذارترین اعضای صورت است بنابراین عمل بلفاروپلاستی نیز می تواند تأثیر زیادی در زیبایی چهره فرد داشته باشد .اگر به دنبال مرکزی معتبر برای بلفاروپلاستی اصفهان یا جراحی پلک هستید با دکتر مهریار زرین جویی همراه باشید .

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی

یکی از مواردی که در طول عمر انسان در ظاهر صورت اتفاق می افتد و موجبات نارضایتی از ظاهر همچنین خستگی و کاهش دید می شود افتادگی پلک چشم می باشد.
از راهکارهای جبران این افتادگی عمل جراحی پلک بالا یا همان بلفاروپلاستی است، ما در مرکز پوست و موی دکتر مهریارزرین جویی پزشک پوست در اصفهان این عمل را با نهایت دقت و ظرافت انجام می دهیم، دقت از این جهت که برش درست روی چین طبیعی پلک ،مهم ترین قسمت عمل جراحی پلک است زیرا اگر این برش در ناحیه درستی از چشم صورت نگیرد، احتمال اینکه جای برش روی چشم بماند بسیار زیاد است.
ظرافت این عمل در بخیه های پس از عمل است، عدم جاماندگی بخیه روی پوست پلک بسیار مهم است و این با بخیه های حرفه ای و صحیح قابل دستیابی است.

 بلفاروپلاستی اصفهان

عمل پلک بالا و پائین را می توان هم زمان انجام داد. ما در مرکز دکتر مهریار زرینجویی با استفاده از بهترین لوازم و فضای مطلوب ویژه جراحی های سرپایی (مینور) در اصفهان، این عمل را با کیفیت و نتیجه مطلوب پس از گذشت زمان به همشهریان عزیز اصفهانی ارائه می نمائیم و خوشحالیم که جمع کثیری از مراجعین به این مرکز از نتایج جراحی پلک خود کمال رضایت را داشته اند.

به طور کلی با افزایش سن به دلیل استرس های گوناگون و سبک زندگی نامناسب ممکن است علایم پیری و چین و چروک بر چهره فرد ظاهر شود، علائم چین و چروک و افتادگی پوست اصولاً در یک سوم فوقانی چهره بیشتر از دیگر قسمت ها پدیدار می شود، افتادگی ابرو و افتادگی پلک نیز جزئی از این عوارض کهنسالی است.

بلفاروپلاستی چیست ؟

بلفاروپلاستی یک روش جراحی است که در آن پوست اضافه و چربی های دور پلک برداشته می شود . این عمل جراحی سرپایی انجام می شود و تنها چند ساعت طول می کشد . بلفاروپلاستی موجب جوان تر شدن ظاهر فرد می شود و داوطلبان زیادی از آقا و خانم دارد  .

جراحی پلک اصفهان

عمل بلفاروپلاستی معمولا به صورت سرپایی انجام می شودو نیازی به بیهوشی ندارد و بستری شدن ندارد.نیاز نیست برای جراحی پلک استرس داشته باشید زیرا این عمل معمولا تحت بی حسی موضعی انجام می شود و خطرات و عوارض بیهوشی را ندارد . اگر به هر دلیلی مجبور شوید این عمل را برای کودکان انجام دهید باید برای انجام جراحی از بیهوشی استفاده کنید . عمل بلفاروپلاستی معمولا ۱ تا ۲ ساعت طول می کشد .

کاربرد های بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی کاربرد های زیادی دارد که در ادامه چند مورد از آن را به اختصار برای شما مثال زده ایم :

 • رفع چین و چروک های اطراف پلک
 • برطرف کردن پف زیر چشم
 • برداشتن پف و کیسه های چربی پلک پایینی
 • برطرف کردن افتادگی و پف پلک بالایی
 • بر طرف کردن چروک هایی که در زمان خنده ایجاد می شود

بلفاروپلاستی به تنهایی نمی تواند تمامی چین و چروک های ناشی از پیری را از بین ببرد بنابراین در اکثر مواقع عمل جراحی پلک هم زمان با لیفت ابرو انجام می شود .

مراقبت های قبل و بعد از بلفاروپلاستی

بعد از انجام عمل جراحی پلک لازم است تا چند روزی استراحت کنید و بیرون نروید . بعد از بلفاروپلاستی حتما به نکات زیر توجه داشته باشید :

 1. از قطره چشم یا پمادی که دکتر تجویز می کند حتما استفاده کنید
 2. اگر از لنز استفاده می کنید برای مدتی آن را کنار گذاشته و از عینک استفاده کنید
 3. از مصرف دخانیات خودداری کنید
 4. از مصرف داروهای رقیق کننده خون اجتناب کنید
 5. هنگام قرار گرفتن مقابل نور خورشید حتما از کرم ضد آفتاب و عینک آفتابی تیره استفاده کنید
 6. تا ۱۰ روز بعد از بلفاروپلاستی ورزش نکنید و از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید
 7. ناحیه اطراف پلک را با دقت زیاد تمیز کنید
 8. تا ۲-۳ هفته اول پس از عمل بلفاروپلاستی لازم است مکرراً توسط دکتر خود معاینه شوید
 9. تا چند روز بعد از جراحی پلک از کمپرس سرد استفاده کنید و سرتان را بالا نگه دارید
 10. در هفته قبل از عمل جراحی پلک از داروهای آسپرین، پروفن، ایندومتاسین، پیروکسیکام، مفنامیک اسید استفاده نکنید، فقط می توانید از استامینوفن ساده یا کودئین استفاده کنید
 11.  قبل از ورود به اتاق عمل آرایش خود را به طور کامل پاک کنید
 12. بعد از جراحی پلک چشم شما پانسمان نخواهد داشت و فقط بایداز پماد آنتی بیوتیک استفاده نمائید
 13. جهت شستشوی چشم در ۲ روز اول پس از جراحی پلک از سرم فیزیولوژیک استفاده کنید اما پس از ۲ روز می توانید از آب جوشیده سرد شده استفاده نمائید
 14. آنتی بیوتیک تجویزی را به مدت پنج تا هفت روز پس از جراحی پلک مصرف کنید
 15. تا ۴۸ ساعت پس از جراحی پلک از کمپرسور سرد استفاده نمائید
 16. بعد از جراحی پلک کمتر دراز بکشید و هنگام دراز کشیدن نیز بهتر است زیر سر شما کمی بلند باشد
 17. اگر ۲ روز پس از عمل دچار افت بینایی شدید حتما به پزشک مراجعه نمائید
 18. در یک تا دو روز پس از عمل زیبایی پلک ممکن است چند قطره خون از بخیه ها خارج شود
 19. در روز های اول جراحی پلک، پلک شما ممکن است؛ منظره مطلوبی نداشته باشد ولی جای نگرانی نیست و در طی چند هفته با فروکش کردن تورم منظره نهایی پلک مشخص می شود
 20. لطفا از کشیدن مواد مخدر و مصرف الکل دو هفته قبل از عمل و ۲ هفته بعد از عمل خودداری کنید. اگر مصرف این دو را متوقف نکنید، بهبودی زخم ها به تعویق می افتد و قرمزی پوست و سایر اختلالات باقی می ماند.

اثرات جانبی بلفاروپلاستی یا جراحی پلک

مانند سایر عمل های جراحی پلک بلفاروپلاستی نیز ممکن است اثرات جانبی داشته باشد . البته جای نگرانی نیست زیرا عوارض بلفاروپلاستی ناچیز و زودگذر است . اگر پس از انجام جراحی پلک احساس غیر طبیعی داشتید حتما پزشک معالج خود را مطلع سازید و مشکلات خود را با او در میان بگذارید .

یکی از رایج ترین اثرات جانبی جراحی پلک کبودی و متورم شدن ناحیه اطراف چشم است . تورم اطراف چشم ممکن است تا ۴۸ ساعت اولیه  جراحی افزایش یابد اما به مرور زمان فروکش خواهد کرد . بعد از انجام بلفاروپلاستی چشم ها در صبح معمولا تورم بیشتری دارند اما در طول روز این تورم کمتر می شود .

از عوارض دیگر بلفاروپلاستی می توان به تاری دید ، دید دوگانه ، آب مروارید یا خشکی چشم ، حساسیت به نور ، پف کردن چشم ها و درد اشاره کرد . تا یک هفته بعد از جراحی پلک اثر بخیه ها از بین می رود . پس از گذشت چند ماه از عمل بلفاروپلاستی به نزد پزشک پوست خود بروید تا نتایج جراحی را ارزیابی کند . بعد از سپری شدن دوران نقاهت قطعا دید بهتری خواهید داشت و زیبا تر به نظر می رسید .

یکی دیگر از عوارض موقت عمل پلک چشم یا بلفاروپلاستی، خشکی چشم است که با استفاده از اشک مصنوعی برطرف خواهد شد.به طور کلی کبودی و تورم دور چشم تا دو هفته بعد از عمل ادامه خواهد داشت پس از آن چشم به حالت عادی خود باز خواهد گشت.

بلفاروپلاستی پف پلک بالا

بهترین راه برای رفع پف پلک بالا انجام بلفاروپلاستی است . این روش شامل برداشتن ظریف پوست های اضافه و تنظیم چربی های داخل پلک است . در بلفاروپلاستی پلک بالا باید دو پلک فوقانی راباهم و پلک های تحتانی را نیز با هم جراحی کرد اما اکثرا پف پلک های فوقانی و پایینی به صورت همزمان عمل می شوند.

بلفاروپلاستی پف پلک بالا معمولا تحت بی حسی موضعی انجام می شود در بعضی موارد نیاز به اعمال جراحی دیگری ؛ از قبیل لیفت ابرو ، فیکس کردن ابرو ، فیکس کردن غده اشکی ، پیوند چربی ، تزریق چربی و بخصوص عمل توام افتادگی پلک توام با عمل بلفارو پلاستی می باشد. در افراد جوان  ، گاهی به دنبال عمل لیفت پیشانی  و ابرو ، پوست اضافی پلک از بین می رود و نیازی به جراحی بلفاروپلاستی نیست.

جراحی پلک

علائم پف پلک

از علائم ظاهری پف پلک می توان به پوست اضافی و سنگین بودن روی چشم اشاره کرد .گاهی میدان بینایی فوقانی نیز در اثر پف پلک محدود می شود . افتادگی ابرو و پیشانی نیز ازعلائم دیگر پف پلک می باشد .

انجام بلفاروپلاستی با لیزر

یکی از جدیدترین روش های جراحی پلک ، چراحی پلک با لیزرودستگاه امواج رادیویی است . اگر بعد از انجام بلفاروپلاستی بخش خارجی ابرو ، افتادگی پیدا کرد بایدبرای حل آن تزریق بوتاکس انجام دهید .امروزه پزشکان زیادی عمل بلفاروپلاستی بالیزر را انجام می دهند .جراحی پلک با لیزر نسبت به روش سنتی آن تورم کمتری دارد . از مزایای دیگر بلفاروپلاستی با لیزر نسبت به روش سنتی آن می توان به نداشتن خون ریزی اشاره کرد . دوران نقاهت جراحی پلک با لیزر بسیار کوتاه است و جای زخم کمتری در محل جراحی باقی می ماند .

عمل بلفاروپلاستی برای پلک پایین

کاربرد بلفاروپلاستی پلک پایین ، برداشتن پف زیر چشم و از بین بردن چین و چروک های اضافی است .پف زیر چشم گاها ارثی یا به سبب تجمع بافت چربی در زیر پوست پلک پایینی چشم است .این عمل می تواند تأثیر زیادی در شادابی و جوانی چهره داشته باشد .

در بیشتر موارد این عمل با ایجاد برشی ظریف در پشت پلک پایین انجام می گیرد و در انتها نیازی به بخیه کردن ندارد . اگر پوست اضافه در زیر خط مژه باشد ، پوست اضافه برش داده می شود سپس بخیه های ریز و ظریف ،محل برش را پیوند می دهد. بعد از گذشت یک ماه هیچ اثری از محل برش باقی نخواهد ماند .

چه کسانی میتوانند عمل جراحی پلک انجام دهند؟

بلفاروپلاستی معمولا برای افراد بالای ۳۰ سال است اما گاهی اوقات مشکلات ارثی افتادگی پلک یا پف چشم نیز باعث می شود که فرد این عمل را در سن پایین تر انجام دهد .

افرادی که شیار پلک بالای آن ها به درستی تشکیل نشده است هم کاندید مناسبی برای انجام بلفاروپلاستی هستند .افراد مسن نیز می توانند برای جوان سازی پلک خود از بلفاروپلاستی استفاده کنند .

اشخاصی که پلک بالا و پایین آن ها بیش از اندازه شل است نیز می توانند برای ترمیم شلی پلک خود از عمل جراحی بلفاروپلاستی استفاده کنند .

اگر تصمیم دارید عمل بلفاروپلاستی انجام دهید باید حتما شرایط جسمی سالمی داشته باشید زیرا هر نوع بیماری می تواند موجب به وجود آمدن مشکل شود . به طور مثال اگر هرگونه بیماری تیروئید چشمی ، خشکی چشم ، فشار چشم ، فشار خون ، بیماری قلبی و دیابت دارید حتما با پزشک پوست خود در میان بگذارید زیرا  ممکن است بعد ازانجام جراحی پلک دچار خون ریزی شوید .

انتخاب پزشک پلک

جراحی پلک یک عمل بسیار دقیق ، ظریف و فوق تخصصی است بنابراین در انتخاب پزشک آن دقت زیادی داشته باشید . جراحی را برای انجام این کار انتخاب کنید که دارای دانشنامه بورد فوق تخصصی در زمینه جراحی پلاستیک و صورت باشد . البته تنها به اسم فوق تخصص اکتفا نکنید و پزشک باید تلفیقی از دانش ، تجربه ، هنر و مهارت داشته باشد .

پزشکانی که بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک صورت یا فلوشیپ جراحی پلاستیک چشم را کسب کرده اند از اولویت بیشتری برخوردارند . اگر چه جراحین رشته های دیگر نیز می توانند پس از گذراندن دوره های فشرده و شناخت دقیق از آناتومی و فیزیولوژی این منطقه حساس ، زیر نظر اساتید تبحر کافی در این زمینه کسب کنند .

جراحی پلک و بلفاروپلاستی

هزینه جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی

قیمت عمل افتادگی پلک یا بلفاروپلاستی با توجه به نوع و پیچیدگی فرآیند عمل مورد استفاده بستگی دارد . در ایران هزینه عمل بلفاروپلاستی جزو هزینه های عمل زیبایی می باشد و تحت پوشش بیمه نمی باشد . با این حال هزینه عمل جراحی بلفاروپلاستی با لیزر در تمام پزشکان یکسان نیست  و هزینه ی جراحی بیماران نیز با توجه به کاری که باید برای آنها انجام شود نیز متفاوت است .

هم چنین عوامل بسیاری در قیمت جراحی پلک نیز موثر است . عواملی چون موقعیت قرارگیری مطب، دستمزد پزشک، هزینه های اتاق عمل، گستردگی جراحی و همچنین هزینه های جانبی چون هزینه آزمایش، دارو ویزیت های پس از عمل بر قیمت جراحی پلاستیک پلک نیز موثر است

مرکز جراحی اصفهان (دکتر مهریار زرین جویی) با بهره گیری از کادری مجرب و امکانات استاندارد از قبیل اتاق جراحی مجهز، پزشکان مبرز و حرفه ای آمادگی انجام هرگونه عمل جراحی مینور از قبیل پلک، بلفاروپلاستی، جراحی لیپوم، جراحی کیست های چربی ، جراحی انواع خال و لیفت سنترال لب در اصفهان را دارد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button