لیفت ابرو چیست و چه مزیت هایی دارد ؟

هنگامی که جوان هستیم، ابروهای ما یک ظاهر کامل و پر دارند، اما با افزایش سن، به دلیل کند شدن تولید کلاژن در پوست و آسیب های ناشی از نور خورشید، عضلات شل و دچار افتادگی می شوند و این باعث می‌شود که ابروها به سمت پایین حرکت کنند.برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد لیفت ابرو با دکتر مهریار زرین جویی متخصص پوست در اصفهان همراه باشید .

از آنجایی که چشم و ابرو بیشترین تاثیر را در زیبایی چهره دارند، افتادگی و چین و چروک در این ناحیه بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. افتادگی ابروها باعث می شود که چهره پیر، ناراحت، خسته و عصبانی بنظر برسد و خطوط اخم باعث می شوند که چهره بیش از حد اخمو و جدی بنظر برسد.

امروزه با لیفت ابرو به سادگی می توان این مشکلات را برطرف کرد. با لیفت ابرو می‌توانید شادابی و جوانی را به چهره‌ی خود بازگردانید. لیفت ابرو باعث خوش فرم شدن ابروها، باز شدن چشم ها و چهره و درشت تر شدن چشم ها می گردد.

لیفت ابرو برای چه افرادی است؟

لیفت ابرو برای کسانی که ابروهای افتاده، خسته، گرفته و اخمو دارند بسیار مناسب است. همچنین لیفت ابرو برای افرادی که بدنبال پوستی کشیده و بدون چروک در ناحیه ابرو هستند، افرادی که خطوط ناهماهنگی دور ابرو و بین دو ابرویشان ایجاد شده و پوست اضافی ابرویشان روی پلکشان قرار گرفته پیشنهاد فوق العاده‌ای است.

لیفت ابرو در سنین ۴۰ تا ۶۰ سالگی رایج تر است. با این حال این عمل برای بسیاری از افراد با سن کمتر نیز که آثار پیری زودرس را در چهره خود مشاهده می کنند ، یک گزینه مناسب محسوب می شود.

مزایای ایفت ابرو

 • بالا رفتن ابروها
 • کاهش پوست اضافی پلک‌های بالا
 • به حداقل رساندن چین و چروک پیشانی و خط اخم
 • رفع چین و چروک دور پیشانی (خطوط پنجه کلاغی)
 • از بین بردن چروک‌های افقی پیشانی
 • جوان‌تر و شاداب‌تر کردن صورت

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

انواع روش های لیفت ابرو

برای لیفت ابرو از روش های مختلفی مانند تزریق بوتاکس ، لیزر و نخ می توان استفاده کرد که در ادامه هر کدام از آن ها را برای شما شرح خواهیم داد :

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

یکی از روش های غیر جراحی که می توان برای لیفت ابرو و صاف کردن چین و چروک دور چشم استفاده کرد تزریق بوتاکس است . اثر تزریق بوتاکس موقتی است و برای همیشه ماندگاری ندارد . معمولا ماندگاری آن تا ۴ ماه است و بعد از چهار ماه باید دوباره آن را تکرار کرد .

لیفت ابرو با لیزر

یکی از روش های کمتر شناخته شده برای لیفت ابرو استفاده از لیزر است . در این روش به دلیل ایجاد برش در محل مورد نظر برای التیام و اصلاح افتادگی ابرو و چین و چروک پیشانی ، احتمال ایجاد زخم و عفونت زیاد است . با لیزر می توان چین و چروک های آزار دهنده و خطوطی که با افزایش سن در پیشانی ظاهر می شو را از بین برد .

لیفت ابرو با نخ

در این روش برای بالابردن و لیفت ابرو از یک سری ریز رشته هایی استفاده می شود . در لیفت ابرو با نخ ، نخ ها در جهت بردارها و خطوطی که برای جوان سازی صورت مشخص شده اند قرار می گیرند از این رو باعث سفت کردن پوست و تحریک کلاژن خواهند شد .

لیفت ابرو با جراحی کلاسیک

در این روش لیفت ابرو فرد بیهوش کامل می شود . در جراحی کلاسیک برش بر روی خط مو یعنی خط بین پیشانی و محل شروع رویش مو ها انجام می شود . ابتدا متخصص جراحی زیبایی ، پوست را از عضله ی زیرین آزاد می کند سپس آن را می کشد و پوست اضافه را جدا می کند . در این مرحله ماهیچه هایی که باعث خطوط اخم می شوند نیز تضعیف می شوند و چین و چروک های بین دو ابرو از بین می روند .

در مرحله آخر برش ایجاد شده بخیه زده می شود . روش لیفت ابرو با جراحی جراحی کلاسیک برای رفع چین و چروک های زیاد مناسب است و نسب به روش های دیگر از جمله تزریق بوتاکس پایداری بیشتری دارد . این روش دوره ی ریکاوری طولانی تری دارد و برای آقایانی که طاسی دارند مناسب نیست .

لیفت ابرو با هایفو چیست

هایفو یک نوع اشعه است که به صورت تابانده می شود و باعث تحریک لایه زیرین پوستی و جوان سازی پوست می شود . از هایفو می توان برای کل صورت و ابرو ها استفاده کرد . این روش توسط دستگاه های پیشرفته انجام می شود و معمولا هزینه بالایی دارد .

بیشتر بدانید : پیشنهاد می شود مقاله هایفوتراپی را حتما مطالعه کنید .

لیفت ابرو با جراحی آندوسکوپی

در جراحی آندوسکوپی نیز مانند جراحی کلاسیک فرد کاملا بیهوش می شود . در بالابردن ابرو با جراحی آندوسکوپی چند برش کوچک در بالای پیشانی زده می شود و با استفاده از آندوسکوپ محل های مورد نظر برای ایجاد تغییرات مشخص می شود . آندوسکوپ وارد برش ها می شود و امواجی را به مانیتور می فرستد که به شکل تصویر قابل مشاهده است. سپس پوست پیشانی با ابزار ویژه ی این کار به سمت بالا کشیده می شود تا در محل مناسب قرار گیرد.

 لیفت ابرو

در این روش نسبت به جراحی کلاسیک برش های محدود تری ایجاد می شود بنابراین عوارض کمتر و دوره درمان کوتاه تری دارد. در این روش علاوه بر بالا بردن ابروها ، می توان پوست اطراف ابروها و پیشانی را صاف تر کرد و چین و چروک های آن را از بین برد .

مراقبت های بعد از لیفت ابرو

 • بعد از لیفت ابرو ، از انجام فعالیت هایی که به سرتان فشار می آورد خودداری کنید و از محل عمل و سرتان به خوبی مراقبت کنید.
 • ترجیحا از دو بالش استفاده کنید و سرتان را در سطح بالاتری از بدنتان قرار دهید .
 • هرگز یخ یا کیسه آب گرم روی زخمتان نگذارید و فقط از داروها و پماد هایی که پزشک تجویز کرده است استفاده کنید .
 • بعد از گذشت یک هفته از لیفت ابرو برای جدا کردن بخیه به متخصص پوست خود مراجعه کنید .
 • تا سه ماه پس از عمل از انجام فعالیت های سنگین یا تمرینات سنگین ورزشی خودداری کنید .

بعد از گذشت یک هفته و کشیدن بخیه ها می توانید به فعالیت های معمولی خود ادامه دهید و نگران کبودی به جای مانده نباشید به تدریج از بین خواهد رفت .

حرکات ورزشی برای لیفت ابرو

علاوه بر روش هایی که قبلا گفته شد انجام یک سری حرکات ورزشی خاص نیز می تواند در لیفت ابرو مؤثر باشد که در ادامه به شرح آن می پردازیم .

حرکت اول

هردو چشم خود را ببندید و پلک ها را به هم فشار دهید . هم زمان تا جایی که می توانید ابروها را به سمت بالا بکشید . تا چند ثانیه وضعیت خود را تغییر ندهید . این حرکت را هر روز ۱۰ تا ۱۵ مرتبه تکرار کنید تا اثر آن را ببینید .

حرکت دوم

به روبرو خیره شوید و چشم های خود را در حال عادی باز نگه دارید . سرتان را در وضعیت ثابت نگه دارید و بدون این ک سرتان تکان بخورد ، به مدت چند ثانیه به بالا یا پایین نگاه کنید سپس به چپ و راست . برای مشاهده نتیجه ۶ مرتبه نگاه کردن از ۴ جهت را تکرار کنید .

حرکت سوم

این حرکت به این گونه است که تا جایی که امکان دارد باید به سمت پایین خیره شوید به گونه ای که چشم ها بسته به نظر برسند . در حین انجام این کار باید کاملا کشش را حس کنید . ۵ ثانیه چشم ها را در همین حالت نگه دارید سپس تا جایی که باز احساس کشش کنید به سمت بالاخیره شوید و ۵ ثانیه در این وضعیت بمانید . این حرکت را ۶ بار تکرار کنید تا نتیجه آن را مشاهده کنید .

معایب لیفت ابرو

لیفت ابرو عملی کاملا تخصصی است و باید سعی کرد آن را توسط بهترین جراح که با آناتومی این ناحیه آشنایی کامل دارد انجام داد. در غیر این صورت ممکن است عصب پیشانی آسیب ببیند و عوارض جدی برای فرد به وجود بیاید .

معایب لیفت ابرو

از معایب و عوارض لیفت ابرو می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • باقی ماندن جای زخم یا ظاهر ناخوشایند محل برش جراحی
 • بی حسی موقت یا دائمی در ناحیه پیشانی یا قسمت بالای پوست سر (آسیب اعصاب حسی)
 • عدم تقارن ابروها
 •  ترمیم نامناسب و جوش نخوردن برش جراحی
 • تغییر رنگ و التهاب پوستی
 • ریزش مو در نواحی برش پوستی به صورت موقت یا دائمی
 • تجمع خون زیر پوست (خون ریزی و درد )
 • بالارفتن خط رویش مو
 • فرو رفتگی در ناحیه بین ابروها به دلیل برداشت بیش از حد عضلات آن ناحیه
 • عفونت
 • تغییر در حس پوستی (افزایش حس در لمس سطحی،حساسیت بالا ، درد سوزشی و تیرکشنده )
 • عوارض بیهوشی
 • بالا رفتن بیش از حد ابروها در ناحیه داخلی یا بیرونی که باعث ایجاد نمای تعجب یا شیطانی در فرد می شود .
 •  بخیه های زیر جلد ممکن است به سطح پوست کشیده شده و نیاز به برداشتن آنها باشد .
 • خشکی چشم ناشی از بازماندن چشم در اثر لیفت بیش از حد بخصوص در مواردی که فرد قبلا” تحت جراحی زیبایی پلک قرار گرفته باشد.

بیشتر بدانید : پیشنهاد می شود مقاله پلاسما جت پلک را حتما مطالعه کنید .

ماندگاری لیفت ابرو

زیبایی لیفت ابرو همیشگی نیست و بعد از گذشت زمان اثر خود را از دست می دهد . اگر قصد دارید از هر یک از روش های جوان سازی پوست استفاده کنید باید قبل از آن بپذیرید همگی این روش ها دارای اثر موقت هستند . با گذشت زمان افتادگی پوست و ابرو ها در چهره فرد بیشتر می شود و افزایش سن را نمایان می سازد .

ماندگاری لیفت ابرو

فرق لیفت ابرو و لمینت ابرو چیست؟

لیفت ابرو با لمینت ابرو فرق دارد . لمینت تقویت و کراتینه ابرو ها است در صورتی که لیفت تغییر حالت و بالا بردن ابروها می باشد . مواد لمینت دارای پیگمنت های رنگی هستند که روی مژه و یا ابرو قرار میگیرد.لمینت ضخامت موی ابرو و مژه ها را کلفت تر،پر رنگ تر و تیره تر خواهد کرد . لمینت برای اشخاصی که ابروهای کم رنگ دارند مناسب است .

تنها یک جراح پلاستیک با تجربه می تواند شما را به هدفتان از عمل جراحی برساند .انتخاب روش انجام لیفت ابرو برای رسیدن به نتایج مناسب بسیار مهم است و در کل موفقیت آمیز بودن این عمل تا حد زیادی به جراح بستگی دارد .در برخی موارد ممکن است فرد هم زمان به لیفت ابرو و جراحی پلک نیاز داشته باشد زیرا با لیفت ابرو تنها نمی توان پلک های پف کرده را اصلاح کرد .

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button