لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد امروزه  یکی از پرطرفدارترین روش ها برای دفع موهای زائد است . به طور کلی برای خلاص شدن از موهای زائد سه روش وجود دارد :۱- الکترولیز ۲- لیزر ۳- دارو . باید ها و نباید های بسیاری در مورد لیزر موهای زائد وجود دارد که در ادامه برای شما شرح خواهیم داد .

لیزر موهای زائد بدن

از لیزر می توان برای از بین بردن موهای زائد بدن از جمله دست ، پا ، بازو ، زیر بغل استفاده کرد . دستگاه های زیادی برای این کار وجود دارند که از دقت بسیار بالایی برخورداند . هر پالس از لیزر در کمتر از یک ثانیه عمل کرده و در یک لحظه می تواند مقدار زیادی از موهای زائد را ازبین ببرد .

متخصصان انجمن پوست آمریکا بر این باورند که با لیزر نمی توان همه موهای زائد بدن را از بین برد زیرا ممکن است برخی از آن ها مقاومت نشان دهند و یا مجدد رشد کنند . لیزر موهای زائد بدن حتی اگر در ایده آل ترین شرایط هم انجام شود امکان بازگشت ۲۰ تا ۳۰ درصد موهای لیزر شده وجود دارد . از اثراتی که لیزر بر موهای زائد بدن می گذارد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • کاهش سرعت رشد مو
  • کاهش تعداد موها
  • کم رنگ تر شدن موها
  • نازک شدن مو ها

نکات قبل و بعد از لیزر موهای زائد

قبل یا بعد از لیزر حتما به نکات زیر توجه داشته باشید :

۱)توصیه می شود قبل از انجام لیزر به مدت ۴ تا ۶ هفته در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید و یا اگر برنزه کرده اید صبر کنید تا تأثیر آن از روی پوستتان برود . انجام لیزر در این مدت ممکن است موجب تاول یا سوختگی پوستی شود .  هم چنین تا یک ماه و نیم پس از انجام لیزر در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید .

۲)تا یک ساعت پس از انجام لیزر از انجام تمرینات ورزشی سنگین خودداری کنید .

۳)از دست کاری قسمت لیزر شده خودداری کنید .

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button